EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Magazín o našich bylinkách, zdraví a ekologii

Výběr aktuálních článků pro Vás

Objevte kotvičník, který rychle a účinně snižuje cholesterol

Objevte kotvičník, který rychle a účinně snižuje cholesterol

Slyšeli jste někdy o rostlině zvané kotvičník? Že ne? Tak to byste měli pozorně číst tento článek, kde si řekneme všechny potřebné informace. Budeme se věnovat výskytu, účinkům na člověka, obsahovým látkám nebo pěstováním v našem podnebí. Tak se pusťme do čtení, ať jsme zase o něco chytřejší.

číst více

Novoroční předsevzetí: Jaká zvolit a jak je dodržet?

Novoroční předsevzetí: Jaká zvolit a jak je dodržet?

Příchod nového roku je spojený především s očekáváním. Jaké nové zážitky a příležitosti přinese? Abychom osudu trochu pomohli, dáváme si předsevzetí. Jaká zvolit a jak je dodržet?

číst více

Zdravé vánoční cukroví na poslední chvíli

Zdravé vánoční cukroví na poslední chvíli

Vánoční shon vám neumožnil připravit vánoční cukroví? Zkuste tyto tři zdravé recepty z pár ingrediencí, které budete mít během pár minut. 

číst více

Období alergie je snad nikdy nekončící. Ucpaný nos od rýmy, zánět očních spojivek nebo opuchlé oči. Výčet příznaků alergie je jako dlouhý seznam se stále novými a překvapujícími možnostmi, jak znepříjemnit člověku život. Kromě prášků, lze proti alergii bojovat alespoň částečně bylinkami. 

Ostropestřec, bazalka, alergie, devětsil, kurkuma, kopřiva, senná rýma

Číst dál: Jak zmírnit alergie bez prášků?

Nemáte rádi horko a zmrzlina se vám již omrzela? Připravili jsme pro vás novou várku bylinných čajů a zajímavé informace o tom, jak ve Starém Řecku řešili problémy s horkem.

Ženšen, DIY, Ostropestřec, Exotic Herbs, Dávkování bylin, Čaje z bylinek, Detoxikace, Ženšen pravý, Zdravá strava, Harmonie, ostropestřec mariánský, máta, hormony, detoxikační čaje , meduňka, léto, tělo, růže, šalvěj, ibišek, bezinky, peprmint, cold brew, ledové čaje, pocení

Číst dál: Cold brew není jen pro kávu - nové bylinné recepty na ledové čaje

Přijde vám váš sexuální život nudný? Toužíte oživit plamen vášně, ale nechcete používat žádné zázračné pilulky? Existuje mnoho přírodních afrodiziak, které povzbudí nejen sexuální vzrušení, ale i libido.

Potence, Kotvičník, Ašvaganda, Libido, sex, afrodiziakum, žnšen, zázvor, maralí kořen, skořice, kozličník, plodnost, rozmarýn, přírodní viagra

Číst dál: Probuďte v sobě vášeň! Známe bylinky, které fungují

Detoxikace je přirozený proces, který pro naše pravidelně provádí naše játra. Někdy i nevědomky děláme věci, které našim orgánům moc nepomáhají a teď nastal čas s tím něco udělat. Jak je zregenerovat do svého maximálního potenciálu vám řekneme v tomto článku.

Přírodní obaly, Ječmen, Chlorella, Spirulina, Guarana, Mladý ječmen, Ostropestřec, Exotic Herbs, Antioxidanty, Dávkování bylin, Detoxikace, ostropestřec mariánský, Posílení imunity, Regenerace organismu, detoxikační čaje

Číst dál: Vše, co byste měli vědět o detoxikaci

V dnešní době se čím dál více řeší v párech otázka neplodnosti, asistované reprodukce, či adopce. Můžeme spekulovat, proč se procento párů, co si žádá o pomoc s otěhotněním, zvedlo za posledních několik let na téměř 20 %, ale skutečností je, že většině případům lze pomoci moderní medicínou.

Kotvičník, Ašvaganda, Ženšen, Exotic Herbs, Čaje z bylinek, Ženšen pravý, těhotenství, Snížení únavy

Číst dál: Které bylinky pomohou s otěhotněním

Naše tělo je denně pod zátěží toxických látek, které se usazují na tkáni a orgánech. Pomoci organismu můžete detoxikačními čaji, které napomůžou organismu v boji proti škodlivým látkám a navíc i s hubnutím.

Matcha, Ostropestřec, Čaje z bylinek, Detoxikace, zelený ječmen, bylinky na hubnutí, Regenerace organismu, detoxikační čaje

Číst dál: Detoxikační čaje na hubnutí – které fungují nejlépe?

dárek

Vánoce jsou svátky klidu a míru, bohužel jsou často spojovány i s nadbytečným plýtváním. Toto se netýká jen jídla, ale například věcí, které se vyhazují i přesto, že se dají stále zužitkovat. A protože se Štědrý den kvapem blíží a dárkové šílenství pomalu ale jistě znovu nastává, vymysleli jsme pro vás pár tipů na zajímavé zero waste dárky, které si můžete doma vyrobit sami!

Zero Waste, Život bez odpadů, Přírodní obaly, DIY, Dárky

Číst dál: Tipy na DIY dárky – zero waste

Štítná žláza patří do naší endokrinní soustavy, která má na starosti žlázy s vnitřní sekrecí, vylučující v našem těle veškeré hormony. V tomto článku si vysvětlíme, jaké problémy může její nesprávná činnost způsobovat a jak si pomoct přírodní cestou. 

Maca, Ašvaganda, Ženšen, Vilkakora, Zdravá strava, štítná žláza, hormony

Číst dál: Problémy se štítnou žlázou - jaké bylinky vám pomohou?

Jistě už jste slyšeli o tzv. zelených potravinách ke kterým se řadí i mladý zelený ječmen. Kouzlo těchto zelených zázraků tkví v tom, že jde o rostliny plné živin, antioxidantů a vlákniny. Věděli jste ale, že si z něj můžete udělat také čaj?

Mladý ječmen, Antioxidanty, Čaje z bylinek, Detoxikace

Číst dál: Čaj ze zeleného ječmene – může být hubnutí vůbec tak snadné?

Ozdravná jaterní očista prospěje každému organismu, protože játra jsou zejména při ne příliš dobrém životním stylu značně zatěžována. Správné fungování jater je pro celkové zdraví opravdu zásadní, protože se jedná o metabolickou továrnu, která zpracovává všechno, co se do těla dostane. Játra jsou však cizorodými látkami, špatnou potravou, léky a alkoholem oslabovány, a proto si zaslouží preventivní ochranu. Právě bylinky jsou ideální prevencí. Výsostné postavení má ostropestřec mariánský (latinsky Silybum marianum), jenž podporuje vylučování žluči, zdravé trávení a správou funkci jater.

Ostropestřec, ostropestřec mariánský

Číst dál: Jak nejlépe užívat ostropestřec mariánský?

Herbář byl dříve běžnou součástí života dospívajících dívek a dnes se opět vrací stejně jako jiné "retro" záležitosti. Nejde však už jen o domácí úkol, ale o příjemný relax, který vás potěší.  Kromě toho, že se při jeho tvorbě kreativně vyřádíte a pohled do něj vás zahřeje na duši, můžete sbírání rostlin využít jako zábavnou aktivitu spolu s dětmi - děti se zabaví při sběru, sušení i lepení a naučí se poznávat místní floru.

DIY, Exotic Herbs

Číst dál: Jak vyrobit svůj vlastní herbář?

 Čaj se těší obrovské oblibě už několik tisíciletí. Není to jen kvůli chuti a spoustě různých příchutí, ale také kvůli velkému množství zdravotních benefitů, které jeho pití přináší. My se dnes zaměříme na bylinkový čaj, který pomůže se snížením cholesterolu.

Matcha, Kotvičník, Ženšen, Chlorella, Spirulina, Hlíva ústřičná, Mladý ječmen, Zelené potraviny, Zdravá strava, Cholesterol

Číst dál: Bylinkový čaj na snížení cholesterolu

byliny na spaní

Kvalitní a dobrý spanek je nejčastěji opomínanou "aktivitou" našeho dne. Důsledkem často bývá špatná psychika v kombinaci s únavou. Spánek bývá často narušován třeba tím, že si člověk před ulehnutím do postele pochutná na těžce stravitelném jídle. 

Ašvaganda, Ženšen, Ženšen pravý, Exotic Herbs mixy, Harmonie, Kvalitní spánek

Číst dál: Účinné přírodní bylinky na dobré spaní, které fungují již několik staletí

zero waste rodina

Držet se zero waste stylu je velice snadné, pokud jste mladý člověk, který ještě nemusí domácnost sdílet s několikačetnou rodinou. Pokud již je vás v domácnosti totiž více, pak celá zodpovědnost domácnosti za zero waste lifestyle není už jen na bedrech Vašich, ale všech, kteří v domácnosti žijí s Vámi. Jak tedy docílit zdánlivě nemožného?

Zero Waste, Život bez odpadů, Přírodní obaly, DIY, Exotic Herbs

Číst dál: Domácnost bez odpadu – tipy pro celou rodinu

Recept Acai Bowl

Některá rána bývají uspěchaná. Všichni je známe a všichni je občas máme. Na snídani většinou nezbude čas. Že je to špatně vám říkat nemusíme. Naštěstí ale existují jídla jako je Acai Bowl. Už jste o tom někdy slyšeli? Zjednodušeně by se dalo říct, že je to něco jako smoothie v misce, které se jí lžící. Jedná se o velmi jednoduchý, rychlý, zdravý recept díky němuž budou vaše rána hezčí a během dne budete mít více energie. A jako bonus? Chutná prostě skvěle!

Acai, Antioxidanty, Acai Berry, Zdravá strava

Číst dál: Acai Bowl: Jednoduchá snídaně plná vitamínů

bylinková spirála

Venku se pomalu otepluje a s teplým počasím přichází také čas na sázení různých rostlin a bylinek. Pokud patříte mezi ty, kteří si své bylinky pěstují sami, už určitě sháníte všechny důležité věci pro to, abyste se mohli konečně pustit do zahradničení. Na letošní rok pro vás máme malý tip – bylinkovou spirálu! Opravdoví nadšenci už ji možná na zahradě mají. Pokud ale o spirále slyšíte poprvé, rádi vám o ní povíme něco víc.

Kotvičník, Ženšen, DIY, Hlíva ústřičná, Acai, Guarana, Mladý ječmen, Exotic Herbs mixy

Číst dál: Bylinková spirála – Magická bylinková zahrádka

Harmonický vztah je založen mimo jiné i na pestrém sexuálním životě. V okamžiku, kdy se do ložnice prodere stereotyp a vytratí se zároveň i vášeň, nastává začátek konce. Přitom za nízkým libidem často stojí jen stres z práce a uspěchaného života. 

Potence, Maca, Kotvičník, Ašvaganda, Ženšen, Guarana, Exotic Herbs mixy

Číst dál: Afrodiziaka – bylinky světa, které fungují na potenci

V oblasti takzvaných zelených potravin se lidé často dělí na dva tábory. Někteří si je nemohou vynachválit a ti další jsou vůči nim tak trochu skeptičtí. Častým tématem bývají spekulace o škodlivosti látek, které tyto potraviny obsahují. Je ale důvod se zelených potravin bát, nebo se nás jenom snaží ostatní postrašit? V tomto článku vám povíme, proč se potravin jako spirulina, chlorella nebo mladý ječmen vůbec nemusíte bát.

Ječmen, Chlorella, Spirulina, Mladý ječmen, Superpotraviny, Zelené potraviny

Číst dál: Nebezpečí z Ječmenu, Chlorelly a Spiruliny? Nikoliv

Pokud se aktivně zajímáte o zdravou výživu a životní styl, tak jste zcela jistě narazili na tzv. antioxidanty. Tyto látky jsou gró bylinek na detoxikaci těla. Začínáte s detoxikací nebo jen hledáte vhodné doplnění stravy? Čtěte dále. Níže si představíme ty největší přírodní antioxidanty, například také Maqui Berry.

Maqui Berry, Antioxidanty

Číst dál: Nejsilnější přírodní antioxidanty na světě: nejsou pouze v potravinách!

Acai Berry bobulovité plody palmy Euterpe oleracea, vyskytující se v oblastech Jižní Ameriky, jsou známé především díky svým pozitivním účinkům při hubnutí. To ale není jejich jediný přínos. Pravidelné užívání těchto plodů, ať už ve formě prášku, tablet nebo kapslí vám může přinést antioxidační účinky, zvýšení energie, pozitivní vliv na zažívání, úlevu při stresu a psychickém vypětí, posílení imunity, zpomalení procesu stárnutí a další benefity. Otázkou ale zůstává, zda se účinky mění v závislosti na formě, v jaké jsou zpracovány.

Acai, Antioxidanty, Acai Berry, Exotic Herbs mixy

Číst dál: Acai Berry jen na hubnutí? Porovnání účinků prášku, tablet a kapslí

ženšen pravý čaj

V minulosti ženšen pravý (latinsky Panax ginseng) představoval vzácnou a ceněnou rostlinu, ke které měli přístup pouze panovníci a aristokraté. Z exotické byliny, které se mimo jiné říká také léčivá droga, se používá především kořen. Pokud byste hledali korejský ženšen pravý v divoké přírodě, nepochodili byste, neboť se pěstuje pouze na několika speciálních farmách. Volně v přírodě roste jenom čínský divoký ženšen, a to konkrétně na horských svazích Číny. Ještě než se však pustíme do přípravy čaje, tak vám prozradíme, proč vůbec ženšen pravý konzumovat. 

Ženšen, Ženšen pravý

Číst dál: Ženšenový životabudič: recept na nápoj ve formě čaje

papírové tubusy Exotic Herbs

Obaly, do kterých balíme naše bylinky, jsou nově vyrobeny s láskou k přírodě. Jsou zhotoveny čistě z papíru a neobsahují žádné plasty. Samotné bylinky jsou pak uzavřeny v rozložitelných sáčcích. Přesto, když bylinky spotřebujete, není třeba tubusy vyhazovat, protože mohou opětovně skvěle posloužit. Připravili jsme pro Vás hned 5 způsobů na jejich znovuvyužití.

Zero Waste, Život bez odpadů, Přírodní obaly, Exotic Herbs, Exotic Herbs mixy

Číst dál: 5 tipů na využití našich papírových tubusů

guláš z hlívy ústřičné recept

Hlíva ústřičná si pomalu začíná nacházet cestu do českých kuchyní, a to nejen pro její vynikající chuť, ale také pro její pozitivní účinky na zdraví. Hlíva slouží jako přírodní podpora fungování organismu, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, uvolňuje ztuhlost kostí, svalů a šlach, úspěšně zmírňuje těžkosti spojené s cukrovkou. Navíc betaglukany a vláknina v hlívě vytváří také ideální prostředí pro probiotické bakterie, které pomáhají zlepšit stav střevní mikroflóry.

DIY, Hlíva ústřičná

Číst dál: Guláš z hlívy ústřičné - jednoduchý recept na skvělý pokrm

zelené potraviny zkušenost

V posledních letech nabývají zelené potraviny značně na popularitě. Díky svým výjimečným vlastnostem a účinkům na lidský organismus je můžeme zařadit mezi tzv. superpotraviny. Čím jsou tedy tak výjimečné a jaký mají účinek na lidský organismus? Vzali jsme si na paškál tři nejznámější zelené potraviny - zelený ječmen, chorellu a spirulinu, a poctivě je vyzkoušeli. A na co jsme přišli?

Ječmen, Chlorella, Spirulina

Číst dál: Zelené potraviny a jejich účinky z vlastní zkušenosti

ekologické obaly

V posledních letech se po celém světě rozšířil trend péče o životní prostředí. Za to může především neustálé plnění skládek (a v horším případě oceánů) odpadem, hlavně tím plastovým. Proto se mnoho společností snaží vymyslet, jakým způsobem nahradit plastové obaly za takové, které nebudou životnímu prostředí škodit. 

Život bez odpadů, Přírodní obaly, Chlorella, Spirulina, Hlíva ústřičná, Exotic Herbs, Vilcacora, Exotic Herbs mixy

Číst dál: Ekologické obaly: jaká je jejich funkce?

Je snem každého člověka, který má nějaký ten špíček navíc, aby mohl bez námahy a bez změny svých stravovacích návyků sebevědomě koukat do zrcadla s nadšením v očích. Ale jde to vůbec? Jsou dieta a cvičení jediné dva způsoby, které zaručeně zbaví vaše těl všeho, co čouhá?

Maca, Kotvičník, Ženšen, Guarana

Číst dál: 5 způsobů, kterými docílíte plochého bříška bez diety

jak na zero waste

V dnešní době máme papírové kapesníčky, obaly pro obaly, plastové nádobí a příbory… ten seznam se zdá být nekonečný. A finální odpad taky. Proto se čím dál více lidí dává na styl zero waste. Co to obnáší a jak můžete začít i vy, si řekneme v tomto článku.

Zero Waste, Život bez odpadů, Maca, Kotvičník, Ašvaganda, Acai, Guarana, Exotic Herbs, Acai Berry, Exotic Herbs mixy

Číst dál: Jak začít se "Zero Waste"

kotvičník

Slyšeli jste někdy o rostlině zvané kotvičník? Že ne? Tak to byste měli pozorně číst tento článek, kde si řekneme všechny potřebné informace. Budeme se věnovat výskytu, účinkům na člověka, obsahovým látkám nebo pěstováním v našem podnebí. Tak se pusťme do čtení, ať jsme zase o něco chytřejší.

Kotvičník

Číst dál: Objevte kotvičník, který rychle a účinně snižuje cholesterol

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved