EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Acai Berry jen na hubnutí? Porovnání účinků prášku, tablet a kapslí

Acai Berry bobulovité plody palmy Euterpe oleracea, vyskytující se v oblastech Jižní Ameriky, jsou známé především díky svým pozitivním účinkům při hubnutí. To ale není jejich jediný přínos. Pravidelné užívání těchto plodů, ať už ve formě prášku, tablet nebo kapslí vám může přinést antioxidační účinky, zvýšení energie, pozitivní vliv na zažívání, úlevu při stresu a psychickém vypětí, posílení imunity, zpomalení procesu stárnutí a další benefity. Otázkou ale zůstává, zda se účinky mění v závislosti na formě, v jaké jsou zpracovány.

Účinné látky

Jak je vůbec možné, že tyto malé bobulky podobné borůvkám mají tolik pozitivních účinků na lidský organismus? Nejsou v tom žádné čáry, mají bohaté složení, které vytváří perfektní kombinaci účinných látek.

  • Vitamíny A, B, C a E
  • Vláknina a bílkoviny
  • Nenasycené mastné kyseliny Omega 3, 6 a 9
  • Stopové prvky a minerály jako hořčík, fosfor, vápník a další

Formy Acai Berry

Jaká forma je ale pro člověka nejvhodnější? Mění se s formou i účinky tohoto ovoce?

Čerstvé plody

Nikoho nepřekvapí, že jako u ostatního ovoce je nejvhodnější konzumovat plody čerstvé. Bohužel toto ovoce po sběru podléhá rychlé zkáze, a proto ho u nás v Česku pravděpodobně neseženete. Nejčastěji se využívá čerstvě vymačkaná šťáva, která neztrácí na své účinnosti a navíc skvěle chutná, stejně jako Acai v podobě zmražené dřeně. Pozor si ovšem musíte dát na to, aby šťáva (či dřeň) byla vyrobena z čerstvých plodů. V opačném případě přicházíte o mnoho účinných látek.

+ je uchováno nejvíce žádoucích výživových látek

+ výborná chuť

− těžko stravitelné

− nejsou u nás k sehnání

Extrakt z plodů ve formě prášku

Prášek je nejčastěji přidáván do proteinových nápojů, smoothie nebo do kaší a dalších pokrmů. Jedná se o oblíbenou formu konzumace.

+ koncentrace účinných látek

− může obsahovat přidané látky například cukr nebo jiná dochucovadla

Kapsle s obsahem sušených plodů

Jedná se o nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak do sebe dostat plody Acai Berry a s nimi i účinné látky. Tato forma je navíc ideální pro ty, kterým nevyhovuje přirozená chuť těchto plodů.

+ nejrychlejší a nejjednodušší způsob vstřebání plodů Acai Berry

+ vhodné na cesty

+ čisté složení bez přidaných látek

+ veganské kapsle

− někdo může mít problém s polykáním

Dávkování: 2 kapsle 2x denně po jídle, zapijte dostatečným množstvím vody.

Jak je to s tím hubnutím?

Samotné plody Acai Berry nezpůsobí úbytek váhy. Toto je možné opravdu jen kombinací zdravého životního stylu, čímž se myslí dostatek pohybu a vyvážená strava, která ovšem může být obohacena o další látky či doplňky stravy, které můžou proces hubnutí podpořit. Co ale Acai Berry opravdu dokáže? Vysoký obsah vlákniny podporuje činnost střev a reguluje funkci trávení tuků a sacharidů a vlivem antioxidantů dochází ke stabilizaci našeho metabolismu.

Samé výhody a žádné vedlejší účinky?

Užívání Acai je opravdu bezpečné. Jediné vedlejší účinky, které byly zjištěny jsou průjmy a žaludeční potíže. Ty se ale opravdu objevují jen výjimečně. Pokud byste ovšem na sobě některý z těchto účinků vypozorovali, přestaňte na chvíli užívat Acai. Skupiny, které by měly konzumaci Acai v jakékoli formě konzultovat s lékařem jsou těhotné a kojící ženy, děti do 3 let a osoby s nízkým krevním tlakem.

Opravdu se vyplatí užívání Acai Berry?

Jednoznačně ano! Už jen z úvodního výčtu pozitivních účinků je jasné, že při dlouhodobé konzumaci těchto plodů se vám tělo časem odvděčí. Ulevit od stresu, posílit imunitu, zvýšit energii minimálně tyto tři zmíněné účinky potřebuje čas od času každý z nás a pokud toho lze dosáhnout přírodní cestou? Sem s tím!

TIP na závěr:

V MIXU Acai s Guaranou se vlastnosti obou složek vzájemně posilují. Tato kombinace je vhodná pro osoby, které prosazují aktivní život a zdravý životní styl, stejně jako pro studenty, či lidi ve stresovém období, kteří potřebují doplnit energii i vitamíny, aby jejich tělo zvládlo náročné období.

Acai, Antioxidanty, Acai Berry, Exotic Herbs mixy

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved