EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Čaj ze zeleného ječmene – může být hubnutí vůbec tak snadné?

Jistě už jste slyšeli o tzv. zelených potravinách ke kterým se řadí i mladý zelený ječmen. Kouzlo těchto zelených zázraků tkví v tom, že jde o rostliny plné živin, antioxidantů a vlákniny. Věděli jste ale, že si z něj můžete udělat také čaj?

Zelený mladý ječmen pomáhá detoxikovat organismus, protože pomáhá vylučovat škodliviny z těla. Zároveň uvádí náš organismus do rovnováhy díky svému zásaditému působení. Ječmen obsahuje jód, díky čemuž pomáhá zmírňovat následky poruch štítné žlázy a také je plný vlákniny. Pokud se ale jedná o mladý ječmen, není obsah vlákniny tak vysoký, je totiž vyroben z lisované šťávy, která na rozdíl od sušených listů příliš vlákniny neobsahuje. Dále obsahuje také vitamíny B, C, E, H, K, beta karoten, cholin a řadu minerálů a stopových prvků a antioxidantů.

Tolik o účincích mladého ječmene jakožto doplňku stravy - nejčastěji jej seženete jako prášek nebo kapsle. Pokud se ale zajímáte o čaj ze zeleného ječmene, jsou účinky trošku jiné. Nedochází totiž ke konzumaci celých listů nebo sušené šťávy, ale do těla dostaneme jen vyluhované účinné látky. Takovéto užití má vliv na detoxikaci a očistu organismu. Pomocí čaje svému tělu tzv. ulehčíte, vyloučí totiž přebytečné toxiny a další škodlivé látky, což má vliv na hubnutí.

Jak si udělat čaj ze zeleného ječmene v domácích podmínkách?

Existují dva způsoby domácí přípravy čaje ze zeleného mladého ječmene. Buď se rozhodnete pro přípravu čaje ze zelených stébel ječmene, nebo zvolíte pracnější variantu, kdy budete louhovat ječná zrna. 

Čaj z čerstvých stébel ječmene

Nejsnadnější je natrhat si venku hrst mladých stébel ječmene a ty pak zalít horkou vodou a nechat 10 minut louhovat. 

Čaj z drcených ječných zrn

Tento způsob je složitější, protože si musíte sehnat ječná zrna, která budete muset rozdrtit. K drcení je nejvhodnější hmoždíř. Postačí když si nadrtíte dvě lžíce zrn na jeden šálek čaje. Abyste čaj nemuseli přelívat přes sítko, můžete drť umístit do čajového sítka a usnadnit si tak práci. 

Zelený ječmen a hubnutí

Oba dva čaje působí na vylučování škodlivin z těla, podporují hubnutí a detoxikaci. Nebojte se čaje ani v létě, stačí jej nechat vychladnout, přidat med a máte zdravou variantu ledového čaje. 

Pokud budete čaj pít pravidelně, určitě pocítíte účinky - více energie, menší číslo na váze a ženy potěší i zmírnění celulitidy, která je často způsobena zanesením organismu toxiny.

 

 

Mladý ječmen, Antioxidanty, Čaje z bylinek, Detoxikace

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved