EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Přírodní spalovače tuku, které fungují i bez cvičení

Bohužel, ne každý má možnost věnovat se ve volném čase pohybovým aktivitám. Pokud i tak hledáte způsob, jak podpořit shazování přebytečných kilogramů, existují přírodní spalovače tuků. U nich nemusíte zapojovat do programu ani cvičení.

V České republice neexistují léky na hubnutí na předpis. Jediné, co vám může lékař předepsat, jsou anorektika snižující chuť k jídlu. Počítejte však s tím, že u nich se objevuje celá řada vedlejších účinků. Přitom mnohem šetrnější, často i účinnější jsou bylinky. Zatímco některé pouze sníží chuť k jídlu, jiné působí přímo jako spalovače tuků.

Bylinky na hubnutí a spalování tuků

Připravit si můžete čaje z bylinek, které seženete v prodejnách s léčivkami či zdravou výživou. Podpoříte hubnutí břicha i ostatních problémových partií těla, a to s následujícími bylinkami:

Hořký pomeranč, v němž se nachází synefrin zrychlující metabolismus, je označován za termogenní spalovač tuků. Znamená to, že při pití čaje z hořkého pomeranče budete pociťovat horko, které napomůže k odbourávání tuků.

Čajovník je získáván z rostliny zvané Camellia sinensis, přičemž z jedné a té samé rostliny se dají udělat čaje zelené, oolong, polozelené, černé, ale i červené Pu-Erh. Slouží ke enzymatickému štěpení tuků a odvodnění organismu.

Guarana neboli Paulinie nápojová má své kořeny v Jižní Americe. Vyznačuje se vysokým obsahem kofeinu, přičemž stimulující účinky přetrvávají několik hodin. Guarana snižuje chuť k jídlu a podporuje hubnutí, neboť napomáhá odbourávání tuků.

Maté je bylinka známá i jako Cesmína paraguayská. Pro přípravu čaje je nezbytné bylinku louhovat alespoň 10 minut. Charakteristická je vysokým obsahem kofeinu, takže vám dodá dostatek energie, dokonce víc než káva. Postará se o rychlejší metabolismus, podpoří vaše trávení a v neposlední řadě slouží jako účinný přírodní spalovač tuků.

Garcínie je hitem posledních let stejně jako tolik opěvovaná zelená káva. Himalájská bylina je však označována za ajurvédskou kávu, která vás zbaví přebytečných kilogramů díky tomu, že obsahuje kyselinu hydroxicitronovou. Tuky se přestanou ukládat v problémových partiích a zároveň zvládnete ovládat své chutě.

Přírodní spalovače tuků, které rostou i u nás

I v českých luzích a hájích se najdou bylinky, které vám pomohou při hubnutí břicha, hýždí, stehen a dalších částí těla. Jedná se konkrétně o bylinky jako:

Rozchodnice růžová, často označovaná jako zlatý kořen, zrychluje metabolismus a uvolňuje z tukových zásob mastné kyseliny. Organismus tak dokáže tuky využívat jako zdroj energie, a tím pádem nedochází k jejich usazování.

Kopřiva roste snad na každém kroku. Věděli jste však, že dokáže pomoci při hubnutí? Jelikož má močopudný účinek, odplavuje z těla všechny nežádoucí látky. Povzbuzuje také tělesné pochody.

Doplňky a potraviny spalující tuky

Dále se exotické bylinky na hubnutí a spalování tuků používají k výrobě přírodních doplňků. Sehnat je tak můžete v tobolkách, které obsahují vyšší množství účinných látek než třeba čaje.

Acai jakožto bylinka s vysokým obsahem minerálů a vitamínů slouží jako efektivní zdroj energie. Podporuje hubnutí, posiluje obranyschopnost a dokáže zasytit. Znamená to tedy, že konečně zmizí neustálý pocit hladu.

Kotvičník vám pomůže bojovat s neustupující chutí na sladké. Zajistí optimální rovnováhu hormonů testosteron a estrogen. Přestože je kotvičník známý spíše jako přírodní afrodiziakum, poslouží také jako spalovač.

Zelený ječmen se postará o překyselení vašeho organismu, pročistí vám krev a zlepší spánek. Co vás asi zajímá nejvíce, je spalování tuků. Zelený ječmen vám opravdu pomůže při hubnutí, stačí si třikrát denně dát tři kapsle obsahující raw prášek ze sušené šťávy mladého ječmene.

Chlorella je proslulá svými extrémně silnými detoxikačními účinky. Doplněk stravy je získáván ze zelené řasy, která obsahuje velké množství proteinů, vitamínů, nasycených i nenasycených mastných kyselin a podobně.

Za vyjmenování stojí ještě potraviny spalující tuky. Do svého jídelníčku tedy zařaďte určitě grapefruit, černý pepř, skořici, vejce, jablka, borůvky a mandle.

Kotvičník, Chlorella, Acai, Guarana, Mladý ječmen, zelený ječmen

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved