EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Bylinková spirála – Magická bylinková zahrádka

Venku se pomalu otepluje a s teplým počasím přichází také čas na sázení různých rostlin a bylinek. Pokud patříte mezi ty, kteří si své bylinky pěstují sami, už určitě sháníte všechny důležité věci pro to, abyste se mohli konečně pustit do zahradničení. Na letošní rok pro vás máme malý tip – bylinkovou spirálu! Opravdoví nadšenci už ji možná na zahradě mají. Pokud ale o spirále slyšíte poprvé, rádi vám o ní povíme něco víc.

bylinková spirála

Co je to bylinková spirála?

Bylinková spirála je typ záhonku, který umožňuje rozmístit jednotlivé bylinky tak, aby každá měla ideální prostředí pro správný růst. Protože nejde o obyčejnou rovnou zahrádku, můžete bylinky rozsadit tak, aby každá z nich měla přístup k jinému množství vody, aby na každou svítilo slunce trošičku jinak a na každé části můžete mít jiný druh půdy. Plus máte velkou výhodu v tom, že se díky spirálovitému tvaru pohodlně dostanete ke všem bylinkám, aniž byste se museli bát, že pošlapete zbytek záhonku. Navíc pokud si se spirálou pořádně vyhrajete, bude vypadat přímo pohádkově.

Jak bylinkovou spirálu postavit?

Stavba bylinkové spirály není vůbec složitá a ani finančně náročná. Celý proces by se dál shrnout v pěti jednoduchých krocích.

  • Vyměřování – Na zahradě si najděte rovné místo a načrtněte si kruh, který bude sloužit jako vodítko při stavbě. Pro největší přesnost použijte dva klacíky spojené kusem provázku. Jeden klacík zapíchněte do země a tím druhým obkreslete rýhu. Jednoduše tak získáte perfektní kruh. Každá bylinková spirála by měla mít v nejnižším bodě jezírko. Na libovolném místě tedy vykopejte díru, která bude sloužit jako zdroj vody.
  • Plení – Po stavbě spirály už by se vám plevele zbavovalo těžce. Proto si na začátku pomozte tím, že celou základnu spirály podložíte kartonem nebo látkou proti plevelu, aby vás nechtěné rostliny později neobtěžovaly.
  • Stavba – Teď přichází ta zábavná část. Pomocí velkých kamenů postavte zeď a vytvarujte celý tvar spirály. Pro ušetření půdy můžete ve zvýšených místech vyskládat kameny i dno.
  • Příprava půdy – Bylinkovou spirálu zasypte půdou, která je vhodná pro vaše oblíbené bylinky. Využít můžete i váš domácí kompost, aby bylinky rostly co nejlépe.
  • Sázení – Teď už zbývá pouze zasazení bylinek. U jezírka se daří bylinkám jako třeba potočnice, máta nebo kozlík. Na prosluněné místo zasaďte například mateřídoušku, tymián nebo levanduli. Nenáročné bylinky jako koriandr, rozmarýn nebo kopr můžete zasadit úplně kamkoliv.

Jaké bylinky pěstovat?

Kromě běžných bylinek, které se používají při každodenním vaření, můžete na své bylinkové spirále poměrně snadno vypěstovat například také kotvičník, hlívu ústřičnou, nebo i mladý ječmen. Některé bylinky ale potřebují speciální podmínky a v těch našich je velice těžké je vypěstovat. Proto vám dodáváme bylinky jako třeba guarana, ženšen nebo acai ve formě kvalitních veganských kapslí nebo tablet, abyste jejich účinky mohli využít jednoduše a naplno.

exotic herbs - bylinkové kapsle

Kotvičník, Ženšen, DIY, Hlíva ústřičná, Acai, Guarana, Mladý ječmen, Exotic Herbs mixy

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 734 589 468
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved