EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Kde se daří jakým bylinkám?

Domácí bylinky voní krásně a každé připravené jídlo s nimi je o level chutnější. Pokud chcete kvalitní bylinky plné chuti, je důležité zaměřit se na to, kde se které nejlépe daří.

Jaké sazenice použít?

Nabídka bylinek je v dnešní době široká. Téměř každý supermarket je zahrnuje ve své nabídce za lákavé ceny. Nenechte se uchlácholit. Bylinky ze supermarketu často dlouho nevydrží, jsou určené pro jednorázové použití. Nicméně pokud už doma nějaké máte, zkuste je přesadit. Bylinky dostanou víc prostoru pro svůj růst. Pro kvalitnější výběr sazenic zavítejte spíš do zahradnictví nebo na trhy. Při výběru si pořádně rostlinku prohlédněte, zda je silná a vypadá zdravě. Zdravou bylinku poznáte podle svěšených lístků, svěží barvy, dobře vyvinutých kořenů. Rostlinky si můžete vypěstovat od semínek i sami, budete muset ale počítat s tím, že to chvíli potrvá. Pokud přemýšlíte, jaké bylinky zkusit, můžete se inspirovat zde.

 

Balkon nebo zahrada?

Bylinkám se nejvíce daří na záhonu, ale kvalitní voňavé bylinky můžete pěstovat i na balkoně v nádobách. Pokud budete mít rostlinky umístěné tak, abyste na ně viděli při vaření a přípravě pokrmů, mohou vás inspirovat k maximálním kulinářským výkonům. Varianta záhonu nemusí automaticky znamenat pole plné bylin. K jejich růstu není potřeba velkého množství půdy, nicméně dbejte na potřeby každé z vysazených bylinek. Pokud pěstujete bylinky spíš než do kuchyně, ale například na podporu imunity, platí při sadbě stejná pravidla.

 

Podle světové strany

Všeobecně se můžete setkat s názorem, že se bylinky mají sázet na jižní straně. Ne každé bylince ale tato poloha svědčí. 

  • Jižní strana: bylinky, které nejvíce ocení záhon nebo truhlík na jižní straně jsou většinou středomořské aromatické, například: ostropestřec mariánský, dobromysl, levandule, bazalka, tymián, šalvěj, majoránka nebo vavřín.
  • Východ či západ: spolu s troškou stínu ocení toto umístění hlavně stévie a meduňka.
  • Orientace na sever: mnoho stínu bylinkám nemusí svědčit, i přesto se najdou ty, kterým tento druh prostředí svědčí, mezi takové patří máta, meduňka, pažitka, libeček nebo kerblík.

 

Ostropestřec, ostropestřec mariánský, bylinky na hubnutí, máta, pěstování, bazalka, zahrada, bylinky do kuchyně, vavřín, bylinky v truhlíku

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 734 589 468
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved