EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Babské rady na posílení imunity: Co je na nich pravdy?

S příchodem zimního počasí se o slovo hlásí nachlazení, nepříjemná rýma, bolesti v krku a další zdravotní problémy. Pokud hledáte způsoby, jak posilnit imunitu, ovšem nelákají vás chemické preparáty běžně dostupné v lékárnách, vyzkoušejte zelené kamarády, tedy bylinky.

Imunita je velice diskutované téma, přičemž můžete mít k oslabené obranyschopnosti i genetické dispozice, ale značnou roli hraje také životní styl, každodenní tempo, stres, ba dokonce fyzická aktivita. V případě, že vás často přepadá rýma a sebemenší nachlazení, není od věci dopřát si také doping ve formě bylinek.

Bylinky pomáhají, ale ne všechny a ne vždy, a proto je důležité zvážit ten správný výběr. Stejně tak je nezbytné ujasnit si, v jakém zpracování si bylinky dopřejete – čaj, odvar, obklad, nebo raději inhalaci?

Co spíše škodí, než pomáhá?

Více škody než užitku způsobí antibiotika, která vám sice pomohou od bacilů, ale mají neblahý vliv na střevní a žaludeční mikroflóru. Právě z daného důvodu vám vždy v lékárně doporučí dokoupit ještě probiotika a vitamíny. 

Vyhněte se i jakýmkoliv extrémním detoxům, přestože jsou založeny na bylinkové bázi, neboť často způsobují nezdravou nerovnováhu v organismu. V zimním období se zaměřte na bylinky, které vás zahřejí, nikoliv ochladí.

Bylinky na podporu imunity

  • Třapatka nachová
  • Rakytník řešetlákový
  • Šípek
  • Bazalka
  • Hlíva ústřičná

Třapatka nachová

Třapatka nachová známá také pod názvem echinacea je jedna z nejznámějších bylinek na podporu imunity, která zvyšuje aktivitu bílých krvinek, jejichž úkolem je chránit tělo před bacily a viry. Ideální je koupit si tinkturu a užívat ji alespoň šest týdnů, aby se dostavily výsledky.

Rakytník

Souborem bioaktivních látek jsou plody rakytníku, v nichž je přítomné velké množství vitamínů řady A, C, B, E i K, stejně tak i minerálů a stopových prvků. Rakytník dokáže ochránit buňky před oxidačním stresem, současně tělo před viry a bacily, které na vás v zimním období útočí ze všech stran.

Šípek

Dopřejte si šípkový čaj, jenž vás zbaví nachlazení a virózy. Obsahuje vitamín C, ale také vitamíny B a K. Šípek je vhodný nejen jako čaj, ale často se z této bylinky dělají sirupy, džemy a kompoty.

Bazalka

Charakteristická je silnými antioxidačními schopnostmi. Dávejte si však pozor, těmito vlastnostmi se pyšní pouze bazalka posvátná, kterou si často lidé pletou s bazalkou pravou. Z bazalky si připravte čaj, nebo si do jídla přimíchejte zelené lístky bylinky.

Hlíva ústřičná

Závěrem nesmíme zapomenout na hlívu ústřičnou, která posiluje obranyschopnost a imunitu, zbaví vás plísní či hemeroidů, ba dokonce vám pomůže při léčbě ekzémů a popálenin. Hlívu ústřičnou si můžete pěstovat doma, pokud na to máte třeba ve sklepě optimální podmínky, nebo se dají koupit i doplňky stravy

Jestliže si myslíte, že všechny bylinky jsou pro tělo prospěšné, tak určitě jsou, ale co bylinka, to jiné účinky. Hlídejte si tedy, k čemu daná bylinka slouží.

 

Posílení imunity

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved