EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Bylinky pro posílení imunity

Bylinky

Zdraví je nejdůležitější hodnotou našich životů, v těchto časech se o něj však bojíme více než kdy jindy. Proto nastala ta správná doba věnovat se sami sobě a podpořit svou imunitu.

Mezi příznaky slabé imunity patří neustále se opakující nemoci, únava, snížená chuť k jídlu, záněty apod.

Imunitu můžeme podpořit mnoha způsoby. Jíst zdravou a pestrou stravu, pít hodně vody, dopřát si pravidelný pohyb i dostatek spánku, otužovat se a vyhýbat se stresu. Pokud ale chcete mít jistotu, že svému imunitnímu systému dopřejete vše potřebné, doplňte také bylinky.

Hlíva ústřičná

Tato houba obsahuje řadu vitamínů a minerálů – vit. B, C, D, K, hořčík, draslík, fosfor, chrom, měď, zinek, železo, selen a také mastné kyseliny nebo třeba vlákninu. Díky tomu má příznivý vliv na obranyschopnost organismu a mimo jiné také na metabolismus a kloubní potíže. Zařadit jí můžeme přímo do jídelníčku, dělají se z ní vynikající guláše, polévky nebo třeba rizota. Větší koncentraci účinných látek však obsahuje v podobě doplňků stravy.

Ženšen

Nemůžeme opomenout ani ženšen, "elixír života" nebo také "všehoj ženšenový". Podporuje celkové zdraví a posiluje imunitní systém. Je tedy prospěšný celému tělu. Obsahuje sacharidy, lipidy, vitamíny, minerály a další prospěšné látky. Má mnoho blahodárných účinků na naše tělo, mezi ty hlavní patří již zmíněná stimulace imunitního systému, antistresové působení, dodávání energie, pomoc při žaludečních a střevních potížích, zlepšování paměti a celkové činnosti mozku.

S ženšenem však zacházejte opatrně. Nedoporučuje se užívání u těhotných a kojících žen a dětí do 3 let.

Acai

Bobulky acai mají velmi vysokou schopnost absorpce volných radikálů a jsou velmi silným antioxidantem, což znamená, že chrání buňky před oxidačním stresem a snižují riziko vzniku srdečně-cévních chorob. Bobulky mají vysoký obsah vlákniny, která podporuje činnost střev a reguluje funkci trávení tuků a sacharidů. Kromě těchto účinků acai posiluje také i imunitu. Nejčastěji jej naleznete ve formě prášku, ze kterého si poté můžete připravit třeba chutnou acai bowl nebo ve formě kapslí, jejichž konzumace je samozřejmě rychlejší, snazší, a i přesto si zachovávají všechny cenné látky.

Guarana

Brazilská guarana je známá především pro své schopnosti potlačovat fyzickou únavu, tlumit hlad a zvyšovat odbourávání tuků, kromě toho má také pozitivní vliv na naši imunitu. Obsahuje antioxidanty, vitamíny a rostlinné oleje. 

Bylinky jsou úžasnými pomocníky při posilování imunity i při řešení mnoha jiných zdravotních problémů, ale nezapomínejte, že péče o vaše zdraví musí být komplexní. Nezapomínejte proto na základy zdravého životního stylu a obzvlášť v těchto dnech přidejte i nějakou tu chvilku pro sebe. Sice se nemůžeme scházet s přáteli a rodinou, ale můžeme si zavolat, napsat dopis, poslat hezkou sms, můžeme stále komunikovat, a to je také jedním ze základních stavebních kamenů pevné imunity – psychická pohoda, ať už to pro vás znamená cokoli. Procházky na čerstvém vzduchu, čtení příjemné knížky, nějaká kreativní činnost, to vše má příznivý dopad i na celkový stav našeho imunitního systému.

Ženšen, Hlíva ústřičná, Acai, Guarana, Posílení imunity

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 734 589 468
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved