EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Dávkování matcha tea - kdy a jak často ho pít?

dávkování matcha čaje

O čaji matcha už jste určitě slyšeli. Tento druh čaje je známý pro své příznivé účinky na lidský organismus. Dávejte si ale pozor, abyste to s konzumací nepřehnali. Tento článek vám přiblíží, kdy a v jakém množství je pití tohoto čaje nejlepší.

Matcha pochází z Japonska, kde ji mohli pěstovat pouze ti nejlepší farmáři. I když se v průběhu času způsob jejího pěstování neustále vyvíjel, složitost pěstování rozhodně neklesla. Způsobu, jakým se čaj pěstuje, se říká zastiňovací technika. Rostliny jsou před sklizní v téměř úplné tmě. Tady získávají svou jasně zelenou barvu, která se stala poznávacím znamením čaje matcha.

Matcha má spoustu kvalit, pro které se z ní stala jedna z nejoblíbenějších odrůd čajů. Jednou z nich je obsah antioxidantů, který je větší, než u obyčejného čaje. Prášek se rozpustí a vy tak do těla dostanete všechny živiny. Další důvody, proč se matcha pije, jsou prevence proti stárnutí a snížení cholesterolu. Je také velmi oblíbený při hubnutí. S tím je často spojován i detox organismu, který matcha zvládne levou zadní. Pokud potřebujete popostrčit činnost mozku, i vám může matcha pomoci.

Kdy pít Matcha čaj?

Když znáte účinky čaje, můžete si odvodit, že univerzálně daný čas, kdy jej pít neexistuje. Často se matcha pije ráno před prací nebo před cvičením. A protože matcha obsahuje kofein, neměla by se pít brzy před spaním. Většinou stačí matchu pít jednou denně. Doporučená porce matchy je jedna čajová lžička na 100ml vody. Na obyčejný hrnek vám tak stačí dvě lžičky prášku. To, jak často pít čaj, se u každého člověka liší. Maximální doporučená denní dávka je šest šálků čaje. Pro těhotné a kojící ženy jsou to dva šálky denně a pro děti jeden.

Jak si nejlépe vychutnat Matcha

Běžně se matcha připravuje tak, že se v horké vodě nechá prášek rozpustit. Horký čaj ale není jediný způsob, jak si můžete skvělé vlastnosti matchy užít. Čajový prášek je oblíbený i v přípravě zelených smoothie. Obrovskou popularitu získal i jako ingredience při výrobě dezertů

Matcha je jeden z nejzdravějších rostlinných výrobků oblíbených po celém světě. Dává prostor kreativitě, protože na nápojích i dezertech, které matchu obsahují, se můžete pořádně vyřádit a neustále objevovat nové kombinace chutí a barev. Pokud jste matchu ještě nevyzkoušeli, můžeme vám ji jenom doporučit.

Matcha, Antioxidanty, Dávkování bylin

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 734 589 468
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved