EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Detoxikační čaje na hubnutí – které fungují nejlépe?

Naše tělo je denně pod zátěží toxických látek, které se usazují na tkáni a orgánech. Pomoci organismu můžete detoxikačními čaji, které napomůžou organismu v boji proti škodlivým látkám a navíc i s hubnutím.

Kořen lopuchu

Typická rostlina lučin a palouků. Jak kořen, tak i listy mají podobný léčebný účinek, nicméně o něco mírnější. Je zdrojem minerálních látek a solí. Lopuchový čaj je vhodný pro snížení hmotnosti, ale je výtečný i pro celé močové ústrojí. Účinný je i při vypadávání vlasů a kožních problémech.

 

Pampeliška

Běžná rostlina, která na jaře pokrývá louky. I pampeliška je zajímavou bylinkou vhodnou pro detoxikační čaje. Pampelišky samy o sobě oplývají vysokým obsahem vitamínů a minerálů. Na detoxikační čaje se používá především sušený kořen pampelišky. Čaj z kořene pampelišky dokáže z těla odstranit toxické látky. Podporuje trávení, činnost žluče, jater a ledvin. Kromě čajů, můžete využít čerstvé listy pampelišky do salátů.

 

Ostropestřec

Bylina, podobná na první pohled bodláku, se celým nazývá celým jménem ostropestřec mariánský. Ostropestřec je plný pozitivních účinků na organismus. Je oblíbená mezi lidovými léčiteli a lékaři. Dokáže podpořit regeneraci jater, proto se hojně používá na pomoc při jejich detoxikaci. Mimo jiné podporuje regeneraci cév a křečových žil. Kromě čajů lze ostropestřec užívat i v tabletkách.

 

Kopřiva

Pokud hledáte bylinu, která je jedním z nejvýznamnějších ničitelů toxinů, je to právě kopřiva dvoudomá.  Jestliže trpíte cukrovkou či revmatickými problémy, jistě tuto bylinu dostatečně oceníte. Čaj z kopřivy dvoudomé podporuje a čistí organismus, pomáhá při revmatu či dně a pozitivně působí při zahlenění dýchacích cest.

 

Zelený ječmen

Superpotravina plná nejen vitamínů, ale i minerálních látek (železo, fosfor, vápník, draslík a mnoho dalších). Zelený ječmen je bohatý na enzymy, aminokyseliny chlorofyl. Díky této bylině se do lidského organismu dostávají živiny v té nejlepší přirozené formě. Detoxikační čaj z mladého ječmene má pozitivní vliv na únavu a vyčerpání. Všeobecně dodává tělu energii posiluje imunitní systém.

 

Zelený čaj

Jednou velkou skupinou čajů vhodných pro detoxikaci, jsou zelené čaje. Na výběr je mnoho druhů jako například matcha nebo sencha. Nakopnou organismus a zaženou pocit únavy. To věděli i naši předci, zelený čaj je totiž známý už několik staletí.

Matcha, Ostropestřec, Čaje z bylinek, Detoxikace, zelený ječmen, bylinky na hubnutí, Regenerace organismu, detoxikační čaje

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved