EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Jaké bylinky používat na snížení cholesterolu?

Vysoká koncentrace cholesterolu v krvi je jedním z nebezpečí, která mají za důsledek krácení lidského života. Co to vlastně cholesterol je, kde se nachází a jak proti němu bojovat?

Co je cholesterol a kde se bere?

Cholesterol je molekula, která se přirozeně nachází v lidském těle a má funkci při stavbě buněčné membrány, tvorbě hormonů, vitamínu D a žluči. Tělo si cholesterol zvládá vytvářet samo. Problém však nastává, když je vlivem nesprávné životosprávy a jeho zvýšeným přísunem v potravě, jeho koncentrace v krvi příliš vysoká.

Jaká je nezdravá hladina cholesterolu?

Bezpečná je hladina pod 5 mmol na litr. Většina české populace ji však prý má kolem hodnoty 6,5 mmol/l. Hodnotu cholesterolu v krvi vám může testem nechat zjistit lékař nebo si ho můžete nechat změřit v některých lékárnách za drobný poplatek. Měření cholesterolu je lepší provádět na lačno.

Jak bojovat proti vysoké hladině cholesterolu?

Měli byste dbát na zdravou vyváženou stravu a vyhýbat se tukům. Je doporučováno 50 g tuků denně. To ale neznamená, že si dáte 50 g másla a víc už ne. Tuk se vyskytuje v nejvyšší míře v mase a mléčných výrobcích, ale nemyslete si, že pokud si dáte polévku, tak je to bez tuku. Dobrým pomocníkem mohou být kalorické tabulky, které najdete na internetu. V nich najdete hotové jídla, nebo si můžete pro zajímavost zapsat suroviny ze kterých vaříte a hotové jídlo zvážit a zapsat si porci. Množství tuků vás překvapí. Proto je nejjednodušší se snažit omezovat konzumaci tučného masa včetně ryb (tučných jako makrela) a uzenin. Pokud budete dávat přednost rostlinným olejům před sádlem nebo máslem, také si pomůžete.

Říká se, že konzumace 1 až 2 jablek na večeři, nebo česnek či 2 lžičky slunečnicových semínek během dne, pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Zvýšený přísun hořčíku a vlákniny ve stravě je také vhodné zařadit do jídelníčku. 

Za potraviny s vysokým obsahem cholesterolu jsou obecně považována vejce, ale není tomu tak, když jich nebude jíst pravidelně větší množství. Doporučuje se jíst rajčata, červené hrozny, jablka, olivový olej, ořechy, mandle, netučné ryby, ovesné vločky a česnek.

Které bylinky pomohou snížit jeho hladinu?

Pokud je vám příjemnější rostlinná léčba, máme pár tipů i pro vás. Cholesterol pomůže snížit chlorella, mladý ječmen, ženšen nebo acai. Z těch, které najdete na našich lukách je to ostropestřec, smetánka lékařská, rozrazil lékařský, pýr plazivý nebo kotvičník zemní.

Kotvičník, Ženšen, Chlorella, Acai, Mladý ječmen, Ostropestřec, Cholesterol

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved