EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Kofeinové tablety: zdroj síly nejen pro sportovce

Kofein jsme donedávna znali jako látku obsaženou v kávě, někteří znalci například i v čajích. Pro lidský organismus má povzbudivý účinek. Jak ale dostat kofein do těla, když je pro vás káva nepozřetelný nápoj?

Skoncujte s únavou a špatnou náladou

Samotný kofein je látka, která se řadí do skupiny léků pro podporu bdělosti a potlačení únavy. Odborníci mu přisuzují hned několik blahodárných účinků, je však nutné dodržet doporučenou denní dávku. Za tu je označeno asi 300 mg kofeinu, což představuje asi což 2-3 kávy. Tato dávka způsobí, že kromě odbourání únavy docílíte také zvýšení pozornosti, reakcí a zlepší se vám nálada!

Kofein je nezbytnou součástí dnešního moderního života, kdy se snažíme fungovat nejlépe 24 hodin denně. Únava je fyziologický projev, který však není žádoucí například u záchranářů, řidičů nebo třeba studentů, či sportovců. lidé ve směnných provozech, řidiči a mnozí další. Kofein pomáhá také při některých onemocněních, kdy pomáhá mírnit průběh.

Kofein tablety

Pro ty, kterým pití kávy způsobuje problémy ve formě pálení žáhy je tady alternativa v podobě guaranových tablet. Tyto tablety tvoří energizující koktejl kofeinu, ve kterém jsou také obsaženy kardiostimulanty, třísloviny a vitamíny. Guarana neboli Paulinie nápojná pochází z Jižní Ameriky a obsahuje až 4x vyšší obsah kofeinu, než šálek kávy. Pozitivní účinky přetrvávají až několik hodin.

Paulinie nápojná podporuje bdělost, soustředění a výrazně zlepšuje vytrvalost, která se hodí nejenom při sportu. Užívání stimuluje nervový systém a podporuje krevní oběh. Kofeinové tablety jsou vyhledávány zejména lidmi "pod tlakem", tedy studenty během zkouškového období nebo lékaři.

kofeinové tablety

První pomoc při hubnutí

Během hubnutí se můžete cítit oslabení, pravidelným dávkováním guarany docílíte potlačení tohoto pocitu, navíc dojde ke stimulaci trávení. Zkrátka se vám sníží chuť k jídlu. Třísloviny vám pomohou od průjmů způsobených infekcí.

Kofeinové tablety jsou populárním zdrojem energie, které můžete sehnat také jako mixy. Ty kombinují více účinných látek najednou např. Guarana a Kotvičník nebo Guarana a Maca.

Kofein je však nutné užívat s mírnou. Díky vysokému obsahuj kofeinu mohou u jedinců nastat negativní účinky, mezi které se patří křeče, vysoký krevní tlak nebo poruchy spánku. Během užívání tedy dodržujte pitný režim a dostatečný přísun potravin.

 

Maca, Guarana, guarana tablety, kofeinové tablety, bylinky na hubnutí

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved