EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Které bylinky pomohou s otěhotněním

V dnešní době se čím dál více řeší v párech otázka neplodnosti, asistované reprodukce, či adopce. Můžeme spekulovat, proč se procento párů, co si žádá o pomoc s otěhotněním, zvedlo za posledních několik let na téměř 20 %, ale skutečností je, že většině případům lze pomoci moderní medicínou.

Pokud nevíte, jak na tom vaše reprodukční zdraví je, doporučujeme s partnerem, či partnerkou zajít na kliniku a zjistit, jak na tom jste. Pokud má být vše, jak má, ale prostě se už nějakou dobu nedaří, existují bylinky, které mohou pomoci nakopnout tělo tím správným směrem.

Nezapomeňte, že otěhotnění se týká obou partnerů a aplikaci bylinných čajů vždy konzultujte se svým lékařem.

Dobré celkové zdraví je základ

Samotné bylinky mají menší šanci na působení, pokud není tělo v dobré kondici. Těhotenství a péče o dítě je velmi náročný proces a mít stabilní základnu ve formě zdravého těla a duše je obrovská výhoda.

Dobrý spánek je jedním ze základních principů zdravého života a věřte, že v období těhotenství a příchodu miminka se vám po něm bude stýskat. Můžete to brát tak, že se snažíte spát “do foroty” i když to tak ve skutečnosti nefunguje. Pokud jste i tak pořád unavení, zvolněte životní tempo a zapojte do svého každodenního života bylinky na únavu.

Co ale probíhá je kvalitní regenerace systému, která podpoří zdraví těla dlouhodobě. Posílené svaly v těle pomohou při nošení váhy navíc, které vás může neodkladně čekat v podobě dítěte. Posilování také uvolní zátěž na klouby, takže se snáze vyhnete bolestem zad a kotníků. Silné plíce a srdce zajistí hladký průběh porodu a celkově vám pomůžou méně se potit.

Dostatečný příjem vitamínů v podobě pestré stravy je po spánku nejdůležitější, protože svaly a orgány bez nich nemohou dobře fungovat. Nechte si od svého lékaře poradit, případně provést krevní testy, abyste zjistili případný nedostatek vitamínů v těle. S tímto se pojí také dostatečný přísun tekutin v podobě vody a bylinných čajů.

 

 

Bylinky

Připravili jsme pro vás seznam nejznámějších bylinek v oblasti pomoci s otěhotněním. Některé jsou pro ženy, jiné pro muže a další pro kohokoliv.

Květ jetele
Jetel je skvělou volbou nejen pro léčení průjmů a dýchacích obtíží, ale také má v sobě živiny, které podporují produkci estrogenu.

Listy maliníku
V kombinaci s jetelem jsou listy maliníku velmi ceněné v léčbě ženské neplodnosti. Má vysoký obsah vápníku a kyseliny listové, které jsou velmi potřebné pro ženy, zejména před otěhotněním.

Kopřiva
Kopřiva přispívá k hormonální rovnováze a celkově je prospěšná pro zdraví mužů i žen.
Má v sobě spoustu vitamínu C a pokud vám zbude z předchozího dne, využijte ji při mytí vlasů jako skvělé vlasové tonikum proti lupům.

Maca – pro muže i ženy
Maca je jedna ze zázračných plodin Jižní Ameriky a pomáhá nejen v léčbě neplodnosti obou pohlaví. Má povzbuzující účinky, snižuje krevní tlak, zvyšuje celkovou imunitu a míru energie a pomáhá udržení zdraví kloubů. Maca se dá pořídit v prášku a dá se přidat do smoothie nebo si můžete koupit prášek v tabletách, které umožní velmi pohodlnou léčbu.

Kotvičník
Kotvičník je skvělý pomocník pro zvýšení libida párů a celkového psychického zdraví a pohody.

Ašvaganda
Další ze zázračných bylin, které jsou léčivé a pomáhají s množstvím zdravotních problémů. Je výborná pro povzbuzení organismu, energie, psychického zdraví, libida, zažívání a mnoho dalších. Muž nebo žena, každý ocení účinky ašvagandy.

Ženšen – pro muže
Ženšen je skvělý pro podporu erekce u mužů, na zvýšení počtu a aktivity spermií a také libida. Jelikož muži mohou být méně přikloněni k pravidelnému pití bylinných čajů, pořiďte si ženšen v pilulkách.

Andělika čínská
Je dobré ji používat v kombinaci s jinými bylinkami podporující plodnost. Často se přidává do bylinkových směsí na problémy s plodností.

PS: A pro již těhotné jsme si připravili článek o bylinkách, které pomáhají s problémy během těhotenství.

Výhodné balení kotvičníku

 

Kotvičník, Ašvaganda, Ženšen, Exotic Herbs, Čaje z bylinek, Ženšen pravý, těhotenství, Snížení únavy

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 734 589 468
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved