EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Nejsilnější přírodní antioxidanty na světě: nejsou pouze v potravinách!

Pokud se aktivně zajímáte o zdravou výživu a životní styl, tak jste zcela jistě narazili na tzv. antioxidanty. Tyto látky jsou gró bylinek na detoxikaci těla. Začínáte s detoxikací nebo jen hledáte vhodné doplnění stravy? Čtěte dále. Níže si představíme ty největší přírodní antioxidanty, například také Maqui Berry.

Co je antioxidant?

Jedná se o látky, které redukují aktivitu volných radikálů. To má za následek jejich eliminaci a také změnu stavu. Ty reaktivní jsou neutralizovány do nereaktivních stavů. Pro jasnou představu je to proces, kdy antioxidant věnuje volný elektron kyslíkovému radikálu, a tím ochrání tělesnou buňku před odebráním elektronu radikálem. Takto "ochuzený" antioxidant přitáhne radikál s volným elektronem a tím jej neutralizuje. Vlivem těchto procesů dochází k ochraně imunitního systému.

Účinky antioxidantů

Antioxidanty našly své využití v mnoha odvětvích zejména však v potravinářství. Tam například pomáhají potravinám zachovat chuť nebo barvu nebo znemožňují oxidaci tuků a snižují riziko vzniku žluknutí. Co se týká čistě lidského organismu, tam se antioxidanty podílejí na zpomalování stárnutí nebo jako prevence před onemocněním srdce a cév.

Přírodní antioxidanty

Nyní se podíváme na jednotlivé nejsilnější přírodní protizánětlivé antioxidanty na světě.

Açai bobule

Jedním z největších přírodních antioxidantů jsou právě bobule Açai, které obsahují vitaminy A, B1, B2, B3, C a E, vlákninu, bílkoviny, omega-3, minerály a antokyany. Zejména antokyany mají velmi prospěšný vliv na zrak. Samotné účinky bobulí açai znali již indiáni, kterým každodenní užívání zvyšovalo obranyschopnost organismu a doplnění energie.

Acai Berry

Maqui berry prášek

Pěstování Maqui Berry vypadá takto, plody jsou ihned po sklizni zmrazeny, tím dojde k dokonalému zbavení vlhkosti. Následně jsou pomlety na prášek. Tyto bobule jsou ihned po sklizni lyofilizovány (šetrně sušeny mrazem) a rozemlety na prášek. Původem pocházejí z Patagonie, kde nápoj z Maqui berry domorodci užívají jako recept na dlouhověkost, zvýšení síly a vytrvalosti.

Prášek z Maqui Berry je jedním z nejsilnějších antioxidantů dle tabulek ORAC je to 75.000 bodů. Jeho chuť je sladká s výraznou podobností ke zralým borůvkám. Proto se výborně hodí například do dezertů, smoothies, jogurtů kaší nebo cereálií. K dostání je také ve formě veganských kapslí. Kromě jiného se nachází ve 100g také:

  • Vápník 501,4 mg (63%)
  • Draslík 783 mg (39%)
  • Hořčík 79,43 mg (21%)
  • Železo 6,42 mg (46%)
  • Měď 0,18 mg (18%)
  • Zinek 0,92 mg (9,2%)
  • Vitamín C 120 mg (150%)
  • Vitamín A 150 μg (18,8%)

Kakaové boby

Posledním antioxidantem jsou populární kakaové boby. Pokud nemáte po ruce přímo boby, ale kvalitní hořkou čokoládu ano, lze ji také účinně použít. Tu poznáte podle vysokého procentního čísla na obalu. Na druhou stranu s čokoládou nedocílíte takového obsahu antioxidantů jako s opraženými boby. Není problém je nakoupit ve specializovaných zdravých výživách.  Výhodou je také poměrně vysoký obsah hořčíku.

Maqui Berry, Antioxidanty

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved