EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Účinné přírodní bylinky na dobré spaní, které fungují již několik staletí

byliny na spaní

Kvalitní a dobrý spanek je nejčastěji opomínanou "aktivitou" našeho dne. Důsledkem často bývá špatná psychika v kombinaci s únavou. Spánek bývá často narušován třeba tím, že si člověk před ulehnutím do postele pochutná na těžce stravitelném jídle. 

Za nespavostí ovšem nejvíce stojí špatná spánková hygiena, tím pádem je narušen vnitřní biorytmus, který často vyústí v poruchy spánku. Pokud si tedy chcete dopřát klidnou noc, dodržujte správné spánkové návyky, nebo použijte i bylinky, které mají na spánek více než pozitivní vliv.

 

Snodárná ašvaganda a její účinky na lepší spánek

První ze zásadních starodávných bylin, které podporují lepší spánek, je Ašvaganda, známá také pod názvy vitánie snodárná nebo indický ženšen. Po staletí se používá nejen v Ájurvédské medicíně. Tablety a kapsle vyrobené z této bylinky pomáhají v boji proti stresu, dodávají energii a zvyšují celkovou kvalitu spánku. Usínání je s její pomocí mnohem jednodušší. Už žádné hodinové převalování se na lůžku. Ašvaganda je často vychvalována jako zdroj energie, a proto spadá mezi bylinky proti mnoha druhům únavy. Špatná nálada přepadne jednou za čas každého. Pokud je však takový stav trvalejšího charakteru, bylinky mohou více než pomoci.

Pravý korejský ženšen - má také pozitivní účinky na spánek?

Nepochybně! Často doporučovanou bylinou pro podporu spánku je pravý korejský ženšen, tedy všehoj ženšenový. Často se o ženšenu mluví jako o kořenu života, protože právě kořen obsahuje všechny důležité účinné látky.

V případě, že jste si doposud snad ještě ani jednou nedopřáli dlouhý spánek, Ženšen v kapslích vám napomůže. Účinků má kořen však mnohem více:

Ženšen sice patří mezi bylinky na kvalitní spaní, ovšem na druhou stranu je schopen dodávat i energii potřebnou pro fungování během dne. Pěstování ženšenu je poměrně náročné, tedy alespoň v našich klimatických podmínkách. Pěstuje se především v Asii a v našich končinách ho seženete ve formě kapslí, tablet či prášku.

Nezapomínejte na kvalitu života jako takovou

Samozřejmě, že samotné bylinky účinek nepřinesou a rozhodně ne hned. Vědecky ověřený účinek bylinek je stanoven na minimálně 10 dnů užívání dle doporučeného dávkování. Nezapomínejte však, že zdravé mezilidské vztahy, pestrá strava a dostatek pohybu a aktivity jsou tím prvním, co Vám pomůže ke zlepšení nočního klidu.

TIP: Jedinečná kombinace Indického a Korejského ženšenu

Znáte z nabídky Exotic Herbs Mix bylinek Ašvagandy a Ženšenu? Po přečtení tohoto článku je jasnější, že dva druhy ženšenu dokáží vykouzlit daleko větší účinky. Veganské kapsle, ve kterých se mix bylinek užívá, jsou naplněny poměrem 50:50 a obsahují tedy to nejlepší jak z Ašvagandy tak z pravého Ženšenu.

Ašvaganda, Ženšen, Ženšen pravý, Exotic Herbs mixy, Harmonie, Kvalitní spánek

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved