EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Vilkakora: pomocník v těžkých časech

Léčivou rostlinu pod přezdívkou „kočičí dráp“ uznávali již Inkové. Byla pro ně tak cenná, že byli ochotni vydat se pro ni do džungle. I proto je jednou z významných léčivých rostlin pocházejících z Amazonie.

Vilkakora roste v deštných pralesech, kde dokáže dorůst do výšky 30 metrů. Přezdívku „kočičí dráp“ získala bylina kvůli svému vzhledu. Jedná se o popínavé dřevnaté stonky se srdcovitými listy, u kterých jsou výběžky evokující kočičí dráp.

Spojena s legendou

Unikátnost byliny je spojena i s legendou z dob Inků. Údajně ji objevil náčelník kmene, když zraněný po těžkém boji běžel amazonskou džunglí. Když už přicházel o všechny své síly, svalil se na zem a čekal až dojde svému konci. V tom zahlédl tygra, který dral svými zuby popínavou rostlinu podobnou liáně. Z liány tekla tekutina, kterou tygr vypil a vzápětí plný sil ulovil srnu. Bojovník využil posledních zbylé energie a doplazil se k rostlině. Šťáva z ní mu dodala tolik síly, že se vrátil zpět ke svému kmeni jako hrdina. Když dorazil začal šířit zprávu o prapodivné zázračné rostlině.

Léčivé účinky

Léčivých účinků má vilkakora celou škálu. Působí jako velice silný imunitostimulační prostředek, proto podporuje způsobilost k přirozené obranyschopnosti. Díky této schopnosti dokáže pomoci léčit zánět vedlejších dutin nosních nebo horních dýchacích cest. Pomáhá také prevenci virových onemocnění. Dokonce mnoho výzkumů zařazují vilkakoru do boje proti onemocnění jako AIDS. Kromě toho účinky této byliny působí i na zánětlivá onemocnění trávícího traktu. Proto je možné využít vilkakoru při zánětech tlustého střeva nebo Crohnovi choroby. Pokud máte po užívání antibiotik, může pomoci při obnově bakteriální flóry v tlustém střevě.

Posílení imunity

V době, kdy je nejvíce potřeba o svoji imunitu pečovat je jednoznačně vilkakora vynikajícím pomocníkem vzhledem k tomu, že je imunostimulační. Posílí imunitu každé věkové kategorie, ale pokud máte v rodině prarodiče, kteří patří do skupiny nejohroženějších, a navíc trpí nějakým onemocněním, Vilkakora je ten pravý doplněk stravy pro ně i pro vás. V lékárnách jsou vyprodané klasické přípravky pro posílení imunity i léky na nachlazení. Využijte toho, že Vilkakora nepatří mezi příliš známé doplňky stravy a posilte imunitu sobě i svým blízkým.

Jak vilkakoru užívat?

Z vilkakory lze udělat jak tinkturu, tak rozvar. Obě varianty lze připravit z kůry. U tinktury se kůra vilkakory se přelije minimálně 42 % lihem. Poté se nechá 14 dní louhovat při pokojové teplotě. Tinkturou lze potírat například opary. K odvaru je potřeba kůra také, konkrétně její tenké vlasce. Tyto vlasce se nechají povařit ve vodě zhruba 20-30 minut. Takto připravený odvar lze pít klasicky jako čaj. Pokud nechcete ztrácet čas vytvářením tinktur nebo odvarů, nachází se tu i mnohem jednodušší užívání byliny, a to sice formou tablet.


Pokud hledáte další tipy, jak podpořit imunitní systém, můžete zkusit babské rady plné zajímavostí.

 

Vilkakora, Vilcacora, Posílení imunity, obranyschopnost, kočičí dráp

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 734 589 468
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved