EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Jak začít se "Zero Waste"

jak na zero waste

V dnešní době máme papírové kapesníčky, obaly pro obaly, plastové nádobí a příbory… ten seznam se zdá být nekonečný. A finální odpad taky. Proto se čím dál více lidí dává na styl zero waste. Co to obnáší a jak můžete začít i vy, si řekneme v tomto článku.

V zero waste jde o to, aby člověk neprodukoval žádný zbytečný odpad a když už, tak pouze takový, který neškodí životnímu prostředí. Nahradit některé způsoby, na které jsme zvyklí, může být těžké, ale pomoc životnímu prostředí za trochu té námahy stojí. Proto pro vás máme několik tipů, jak začít:

  • Kapesníčky

Papírové kapesníčky jsou lehké, levné a nezaberou moc místa. Navíc si můžete říct, že je to jenom papír a ten tolik neškodí. Oproti plastu je škoda minimální, ale pořád jde o odpad. Místo papírových kapesníčků používejte ty látkové. Narozdíl od těch papírových mají totiž i další využití.

  • Utěrky

Papírové utěrky jsou skvělý pomocník nejen v kuchyni, ale to, co zvládnou papírové, zvládnou i ty bavlněné. Stejně jako v předchozím případě jich můžete mít více a každou používat k něčemu jinému.

  • Krabičky na jídlo

A zase ty plasty. Jsou lehké, levné a dostupné. Není se čemu divit, že většina krabiček na jídlo je z plastů. Raději ale používejte ty skleněné. Vydrží vám déle, tolik se na nich neusazuje barva z jídla a navíc vám nehrozí únik škodlivých látek z plastů. Dobrou alternativou jsou i krabičky z nerezu.

neplastuj, recykluj
  • Skleněné obaly

Náhrada za plastové obaly. Možná už teď je doma máte například na těstoviny. Šetří životní prostředí a dobře vypadají. Výborné jsou pro nákupy v obchodech bez obalu.

  • Nádoby na vodu

Plastové lahve jsou jedním z nejrozšířenějších druhů odpadu. Vy je můžete pomoci zredukovat nákupem lahve z oceli nebo skla, kterou si budete doplňovat obyčejnou vodou nebo doma vyrobenou limonádou.

  • Nakupování

Ani zelenina a ovoce, které by se daly snadno prodávat volně, neunikly plastovým obalům. Snažte se proto nakupovat tam, kde obaly používají minimálně a na volně prodávané zboží si noste vlastní tašky.

  • Bambusové kartáčky

Za rok člověk spotřebuje minimálně 4 plastové kartáčky, To se může zdát jako malé číslo, ale představte si, kolik členů má vaše domácnost a kolik takových domácností se nachází ve vaší ulici nebo městě. Zero waste alternativa jsou bambusové kartáčky, které jsou kompletně rozložitelné.

Obrovská část těchto malých změn vám pomůže docílit tzv. zero waste kuchyně. Jedná se o kuchyni, kde nevzniká prakticky žádný odpad a její provoz tak životní prostředí ovlivňuje pouze minimálně. Tyto tipy jsou pouze úplný základ toho, jak pomalu přejít k životnímu stylu bez odpadu. Pokud vás zajímají místa, kde můžete začít nakupovat bez obalu, určitě se podívejte na beozodpadovou mapu.

Kam pokračovat?

Článek: Ekologické obaly: Jaká je jejich funkce? | Eshop: Bylinky na psychiku, klid a harmonii

Zero Waste, Život bez odpadů, Maca, Kotvičník, Ašvaganda, Acai, Guarana, Exotic Herbs, Acai Berry, Exotic Herbs mixy

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 734 589 468
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved