EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Zero waste šperky: I krása může být ekologická

Spotřeba společnosti a její vyprodukovaný odpad má stále větší a větší následky pro naši zemi. Filozofii zero waste, která se v posledních letech stále častěji tímto zabývá, se dostává velké oblibě. 

Lidem začíná docházet, že není jedno, co s naší planetou bude, a proto se začínají zajímat, zda mohou svými činy planetě ulevit. Nemusíte si hned představit aktivisty, kteří se štítí plastu, byť jen dotknout. Můžete zkusit pár tipů, kterými pomůžete ke snížení svých odpadů.

Nákup jinak, ale stejně?

Plátěné tašky jsou nejen skvělým trendem, kterým můžete doplnit outfit, ale lze s nimi i nahradit běžné igelitové nebo papírové. Když je doplníte o látkové pytlíky, budete mít z nákupu mnohem lepší pocit. Pokud pytlíky nebo tašku zapomenete, nevěšte hned hlavu. Tašku ani pytlík nevyhazujte a snažte se je nějak zužitkovat.

I kartáček je odpad

Zero waste se týká i hygienických potřeb. Nahradit lze zubní kartáček i záchodovou štětku. Obojí lze zakoupit z ekologicky vhodných materiálů, které lze recyklovat až nám doslouží. Kvalitou se vyrovnají plastovým výrobkům. Jako bonus budeme mít dobrý pocit, že se snažíme svoji odpadovou stopu co nejvíce zmenšit.

Na co bychom mohli zapomenout?

Kromě nepřeberného množství rad a tipů, jak nahradit igelitové tašky, plastové obaly nebo jejich papírové kamarády, jsou tu i drobnosti, na které se často zapomíná. Věděli jste, kolik odpadu vyprodukuje drobný kroužek na vašem prstu? Jeden prsten je schopen při své výrobě vyprodukovat až 20 tun odpadu.

Nejde tu jen o odpad

Kromě velkého množství vyprodukovaného odpadu je zarážející i fakt, že nerostné suroviny potřebné k výrobě, jsou získávány za nepříznivých podmínek pro zaměstnance ne-li s pomocí dětské práce. I přesto za svou tvrdou práci nedostanou řádně zaplaceno. To vše jen kvůli šperkům.

Existuje více řešení

Pokud se zajímáte o to, odkud věci, které si pořizujete jsou, je hned několik řešení, jak si i přesto šperky dopřát. Označení Fair Trade může mít i zlato a stříbro. Zkuste se tedy zeptat svého zlatníka, zda toto zlato a stříbro odebírá. Ovšem jestli se chcete úplně zaměřit na zero waste a mít 100% přehled o tom, co vlastně kupujete, zkuste šperky z jednoduchých, ale určitě ne nudných materiálů. Například dřevěné prsteny jsou skvělou alternativou. O jejich původu si můžete zjistit spoustu informací. Výrobců, kteří se tímto zabývají je stále čím dál více.

Lokální tvůrce

Snažíte se podpořit lokální výrobce? Tak to vás určitě potěší, že mnoho firem, které se tímto tématem zabývají, jsou české. Sortiment je široký – od prstýnků až po náhrdelníky. Kvalita šperků je vysoká, jsou vyráběny s láskou a péčí k přírodě. Případný odpad se stále využívá nebo se zkompostuje.

Zero Waste, Život bez odpadů

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 734 589 468
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved