EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Jogurt s chia semínky – Úžasně jednoduchý recept

jogurt s chia semínky

Asi vám nemusíme připomínat, jak důležité jídlo snídaně je. Hodně z nás – ať už kvůli škole nebo práci ji ale často ráno nestíhá. Proto pro Vás máme jednoduchý recept na velice jednoduchou snídani: jogurt s chia semínky.

Způsobů, jak jíst chia semínka je spousta. Patří k nim například také acai bowl, o které už jsme v našem magazínu jednou psali. Jogurt s chia semínky vzniká velmi podobným a stejně jednoduchým způsobem.


Zdravotní výhody chia semínek

Důvodů, proč konzumovat chia semínka je spousta. Mnoho lidí si je oblíbilo jako pomocníka při hubnutí. Přináší totiž velké množství živin za cenu velice málo přijatých kalorií a v kombinaci s vodou pomáhají udržovat pocit plnosti. Mezi nejdůležitější obsažené živiny patří bílkoviny a vláknina – pomáhají tedy udržovat zdraví vašeho zažívání. Dále jsou také plné antioxidantů a omega-3 mastných kyselin. Navíc je tak jednoduché je zařadit do svého jídelníčku!


Příprava jogurtu s chia semínky

K přípravě této snídaně je potřeba velmi málo ingrediencí. Většinu z nich už určitě máte doma v kuchyni!


Na recept budete potřebovat:

  • jogurt (mléčný nebo rostlinný),
  • chia semínka,
  • doplňky: ovesné vločky, ovoce, čokoláda, prášek z acai berry nebo prášek ze spiruliny a vlastně cokoliv, co máte rádi.

Prvotní příprava chia semínek není v tomto receptu (narozdíl od pečení) nutná. Stačí do porce jogurtu přidat lžičku semínek a promíchat. Tím vznikne základ vaší snídaně. Dál už vás čeká pouze doplňování vašich oblíbených doplňků. Mezi nejoblíbenější patří lesní ovoce, med, hořká čokoláda a třeba také burákové máslo.
Pokud chcete břicho zaplnit na ještě delší dobu, jsou ideální ingrediencí obyčejné ovesné vločky.

superpotraviny

Nemáte ráno na přípravu snídaně čas?

Nevadí! Jogurt s chia semínky si můžete připravit i předtím, než půjdete večer do postele. Vaše dílo potom zavřete do zavařovací sklenice požadované velikosti a necháte přes noc uležet v lednici. Ráno si z lednice vytáhnete hotovou snídani, kterou si s sebou můžete vzít do práce nebo do školy.

 

acai

Spirulina, Acai, Superpotraviny, Acai Berry, Zdravá strava, bylinky na hubnutí

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 734 589 468
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved