EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Magazín o našich bylinkách, zdraví a ekologii

Výběr aktuálních článků pro Vás

Jak na zkvalitnění sexuálního prožitku

Jak na zkvalitnění sexuálního prožitku

Vrátit zpátky jiskru do vztahu? Okořenit vztah? Můžete tomu říkat různě, ale je to pořád to samé. Lepší sexuální život. Nemusíte hned shánět tisíc produktů, slibujících zázraky. Zkuste přirozenost, sílu vašeho těla a sílu přírody.

číst více

Bylinky v těhotenství – jsou zakázané nebo ne?

Bylinky v těhotenství – jsou zakázané nebo ne?

Těhotenství je období, kdy je více než jindy velmi důležité dbát na správnou životosprávu, protože už nejde jen o ženu, ale i o vývoj miminka. Víte, které bylinky si můžete dopřávat a kterým se naopak obloukem vyhnout?

číst více

5 způsobů, kterými docílíte plochého bříška bez diety

5 způsobů, kterými docílíte plochého bříška bez diety

Je snem každého člověka, který má nějaký ten špíček navíc, aby mohl bez námahy a bez změny svých stravovacích návyků sebevědomě koukat do zrcadla s nadšením v očích. Ale jde to vůbec? Jsou dieta a cvičení jediné dva způsoby, které zaručeně zbaví vaše těl všeho, co čouhá?

číst více

Jak vyrobit svůj vlastní herbář?

Herbář byl dříve běžnou součástí života dospívajících dívek a dnes se opět vrací stejně jako jiné "retro" záležitosti. Nejde však už jen o domácí úkol, ale o příjemný relax, který vás potěší.  Kromě toho, že se při jeho tvorbě kreativně vyřádíte a pohled do něj vás zahřeje na duši, můžete sbírání rostlin využít jako zábavnou aktivitu spolu s dětmi - děti se zabaví při sběru, sušení i lepení a naučí se poznávat místní floru.

Než vyrazíte na sběr rostlin, rozmyslete si, jaké rostliny se budou v herbáři objevovat, aby měl určitý systém. Můžete v něm mít jen léčivé bylinky, nebo se zaměříte na místní rostliny, budete sbírat podle ročních období apod. Herbář rostlin může sloužit i jako váš památníček na různé výlety - pokud se rozhodnete, že si budete vozit rostliny z míst, která navštívíte. 

Co budete kromě rostlinek potřebovat?

  • Základem je samozřejmě nějaký papír - můžete rostliny lepit na samostatné papíry, nebo kartony, které pak svážete nebo založíte do šanonu. Další možností je, že se budete držet staré dobré klasiky a zvolíte deníček či sešit

  • Savý papír (druh papíru) nebo noviny

  • Knihy nebo lis na rostliny

  • Rostliny

  • Lepící páska - papírová, izolepa nebo washi páska 

  • Psací potřeby - černé pero či fix, barevné - dle stylu, který chceme mít

  • Nůžky

Jak udělat herbář?

Sběr

Rostliny můžete sbírat i s kořenem, pokud chcete, aby herbář působil profesionálně. Ale je to pracnější způsob, protože kořeny se musí očistit, hůř se lisují i přilepují. Snadnější je ustřihnout šetrně rostlinku či část keře. Sbírat můžete luční byliny, léčivky či listy stromů a další.

Sušení a lisování

Rostlinku poté narovnáme na ubrousky či savý papír, přiložíme navrch další savák a zatížíme mezi knihu, na kterou pak navrstvíme další knihy. Nepoužívejte noviny nebo reklamní letáky - mohla by se vám na rostlinku obtisknout barva a kouzlo přírody by bylo rázem pryč a vaše snažení vniveč. Zhruba každý 2. den vyměňte za nové (záleží na vlhkosti rostliny), aby nedošlo ke vzniku plísně a změně barvy.

Existují i lisy na rosliny, které nemusíte zatěžovat, ale jen přitáhnout. My ale volíme tradiční retro postup :) Velká kniha a květináč jako zátěž.

 

Než bude rostlina úplně vysušená záleží na její dužnatosti, proto je třeba ji pravidelně pi výměně papíru kontrolovat. Buďte ale opatrní - sušené rostliny jsou velmi křehké.

Lepení a zdobení

Jakmile uznáte rostlinu za vysušenou, můžete přejít k lepení. Pomocí pásek rostlinku upevněte na papír.

Dopište její název, latinský název, datum sběru a místo. Dozdobte podle vašich představ a je hotovo. Postupně přidávejte další a můžete se nám pochlubit svým výtvorem na Facebooku, nejlepší oceníme malým dárečkem. 

 

 

DIY, Exotic Herbs

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved