EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Tipy na DIY dárky – zero waste

dárek

Vánoce jsou svátky klidu a míru, bohužel jsou často spojovány i s nadbytečným plýtváním. Toto se netýká jen jídla, ale například věcí, které se vyhazují i přesto, že se dají stále zužitkovat. A protože se Štědrý den kvapem blíží a dárkové šílenství pomalu ale jistě znovu nastává, vymysleli jsme pro vás pár tipů na zajímavé zero waste dárky, které si můžete doma vyrobit sami!


Odličovací tampony


Jedním ze zajímavých dárků mohou být určitě odličovací tampony. Jejich údržba je velmi jednoduchá – lze je jen promáchnout nebo vyprat. Mohou se používat stále dokola jak na odličování, tak na nanášení krémů nebo masek. Výroba odličovacích tamponů je jednoduchá a hned s mnoha možnostmi provedení. Pokud umíte háčkovat, můžete se s chutí pustit do toho. Pokud ne, ale znáte někoho blízkého, kdo by vás to mohl naučit, můžete nejen vyrobit dárek, ale strávit i hezké vánoční chvíle s někým, koho máte rádi.
Ale kdyby přece jenom nebylo háčkování váš šálek kávy, je tu i další řešení. Tampony lze vyrobit ze starých ručníků a flanelu. Z ručníku si vystřihněte tvar tamponků, stejně tak z flanelu. Vyplňte dva kousky flanelu jedním kouskem ručníku a kolem dokola celou „kostru“ tamponku obšijte. A je hotovo!

tampóny


Mýdlo


Krásně voní a můžete ho vytvořit na míru pro darovaného. Mýdla rozhodně nejsou nudným dárkem ba naopak. Můžete vytvořit spoustu hravých tvarů, přimíchat různé oleje, a to celé doladit vůní. Mýdla se mohou použít jak k mytí, tak i provonění šatníku. Jak na takové základní mýdlo?


Budete potřebovat:

  • mýdlová hmota
  • vonné esence
  • barviva
  • sušené bylinky

Za pomoci vodní lázně rozpusťte mýdlovou hmotu. Dbejte na to, že nesmí projít varem. Potom přidejte další přísady – barvivo a vonné esence a dobře promíchejte. Hotovou hmotu nalijte do formiček a ozdobte sušenými bylinkami.
Pokud máte doma stará mýdla, o kterých víte, že je nevyužijete, můžete je nastrouhat a nahradit tím mýdlovou hmotu. Zajímavé mýdlo je s příměsí matcha čaje.

mýdlo


Sklenice pro mlsný den


Jedlé dárky jsou bezpochyby věcí, která nejen potěší, ale zažene i mlsnou. Možností, co dát do sklenice je hned několik, od pečeného čaje a džemu až po utopence. Zajímavostí mohou být předpřipravené ingredience na moučníky nebo horkou čokoládu.


Horká čokoláda:

  • cukr
  • kakao
  • celá skořice
  • kousky čokolády
  • kousky bílé čokolády
  • mini marshmallow

Poměr surovin záleží na velikosti sklenice, do které ingredience vložíte. Každou z nich sypte jednotlivě, aby vytvořila řádky z ingrediencí. Jako poslední dejte celou skořici. Na sklenici už jen stačí napsat, aby se obsah smíchal s horkým mlékem.

čokoláda

Taška nebo pytlíky


Jednou ze zero waste klasik jsou plátěné tašky a pytlíky. Jejich výroba není nic těžkého, proto je můžete vyrobit v pohodlí domova. Můžete je darovat jako samotné dárky nebo v nich dárky naopak darovat, aniž byste použili zbytečný balicí papír. Na výrobu tašky můžete použít staré tričko. Tričko obraťte a spodní část sešijte. Poté obraťte zpět a odstřihněte rukávy. A jednoduchá taška je na světě! Pytlík lze vyrobit ze starého trička, záclon nebo ze zbytků látek.

taška

Jestli nejste typ člověka, který holduje vyrábění dárků, můžete se poohlédnout po bylinných dárcích. Mezi zajímavé určitě patří například bylinka lapacho, která podporuje imunitu, což se v těchto zimních chladných dnech hodí. Mimo to je zabalena ve speciálním tubusu, který neškodí životnímu prostředí. 

 

Zero Waste, Život bez odpadů, Přírodní obaly, DIY, Dárky

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved