EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Jak připravit matcha tea za studena?

matcha ledový čaj

Milujete zelený čaj, ale v horkých dnech se vám moc připravovat ani pít nechce? To vůbec nevadí – matcha tea jde velmi snadno připravit i za studena! 

Proč matcha?

Matcha se od běžných zelených čajů liší především jeho formou. Zatímco běžně nejspíš pijete čaj z pytlíku nebo z celých čajových lístků, matcha se vyznačuje svoji práškovou formou. Hlavní výhodou prášku oproti lístkům je to, že vyvařením lístků nezískáte úplně všechny látky, které čaj schovává – museli byste je po vypití čaje třeba sníst. A pokud už se vám náhodou dostalo pár lístků při pití do úst, tak víte, že to není zrovna nejpříjemnější chuť. Prášek tuto nepříjemnou chuť úplně odstraní a vy si tak můžete užít všechny zdravotní benefity, které čaj matcha nabízí. Je navíc skvělá také jako prostředek uklidnění a na zlepšení vaší vnitřní harmonie.

Nevýhodou čaje matcha je to, že oproti klasické formě zeleného čaje mnohem dražší. Kvalitní matchu poznáte jednoduše podle barvy. Čím výraznější zelená, tím kvalitnější čaj je. Nemusíte vždy jít jen po těch drahých variantách. Na čaji můžete šetřit, pokud matcha není hlavní ingredience v receptu – například při pečení nebo při dělání matcha latté.

matcha prášek

Jak na přípravu studeného matcha čaje?

Ledová matcha (nebo také Cold Brew Matcha) je velmi jednoduchá na přípravu. K přípravě základního nápoje stačí pouze pár ingrediencí a potřeb, které ale můžete doplnit podle chuti a nálady

Základní ingredience a potřeby:

  • Matcha prášek – koupíte buď ve zdravé výživě nebo také u nás ve formě matcha kapslí
  • Led
  • Voda
  • Shaker na koktejl nebo uzavíratelná nádoba se širokým hrdlem

Jste u nás poprvé? Nakupte matchu nebo jakoukoliv jinou bylinku o 100 Kč levněji!

100 kč sleva na první nákup

Postup

  1. Vyberte si sklenici, ze které budete připravený čaj pít. Naplňte ji vodou, čtvrtinu vody odlijte do shakeru nebo vybrané nádoby na míchání a zbytek sklenice doplňte ledovými kostkami.
  2. K vodě v shakeru přisypte jednu čajovou lžičku matcha prášku. Uzavřete a pořádně promíchejte.
  3. Výslednou směs nalijte do sklenice, kterou jste si připravili v prvním kroku a zamíchejte. 

Toto je pouze recept na úplně základní ledový čaj. Samozřejmě jej ještě můžete doplnit třeba o sladidla – med nebo rostlinné sirupy jsou perfektní volbou. Neslazená matcha se hodí také jako pití k dezertům (vyzkoušejte třeba výborné brownies s ašvagandou), protože jejích sladká chuť perfektně doplní příchuť čaje matcha.

Matcha, DIY, Čaje z bylinek, Zdravá strava, Únava, bylinky na hubnutí

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved