EXOTIC HERBS

BYLINKY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

zdraví

lifestyle

krása

recepty

fitness

ekologie

ostatní

0

Zero waste lifestyle – Tipy jak vyhazovat méně

zero waste

Ekologie, odpady a obaly jsou poslední dobou velice často probírané téma. Nejspíš už se k vám dostalo také a možná vás i inspirovalo k tomu vyhazovat méně. Přečtěte si naše zero waste tipy, které vám pomohou začít!

Vsaďte na minimalismus

Méně věcí doma = méně odpadu. Lidé, kteří si často kupují produkty zabalené v krabici, bublinkové fólii a další krabici se prostě musí potýkat s obrovským množstvím odpadu, který se buď vyhodí, nebo se postupně hromadí ve skříni nebo ve sklepě. Minimalismus vám s tímto dost spolehlivě pomůže. Váš dům nebo byt navíc bude vypadat mnohem prostorněji a vy si ušetříte spoustu času s utíráním prachu. A to ani nemluvíme o těch ušetřených penězích.

Rozlučte se s igelitovými taškami

Igelitky jsou skvělé – levné, velmi lehce sehnatelné a když u pokladny v obchodě zjistíte, že jste doma zapomněli svou tašku, tak vám mohou zachránit život. Igelitky jsou skvělé, dokud nezjistíte, kolik jich plave v moři, nebo kolik se jich vyplavilo na pláže. Místo nich si raději pořiďte látkové tašky, za které si sice zaplatíte o něco více, ale zase můžete využívat klidně několik let. Látkové tašky se navíc vyrábí i ve stylových provedeních, což je další motivace k tomu je používat. Pozor na papírové tašky! V našem minulém článku o zero waste lifestyle zjistíte, že jsou pro prostředí horší, než ty igelitové.

Nakupujte v obchodech bez obalu 

Bezobalové obchody se začínají objevovat čím dál častěji, alespoň ve větších městech. Už jste zkoušeli v nějakém z nich nakupovat? Přinesete si vlastní nádobu, naberete si tolik potravin, kolik zrovna potřebujete a máte nakoupeno. Kromě omezení tvorby odpadů také můžete omezit množství prošlého jídla, které se nestihlo spotřebovat – protože kupujete množství potravin ideální pro vás a pro vaši rodinu.

Co když je ten obal potřeba?

Za občasný nákup produktu s obalem vás nikdo soudit nebude. Navíc teď máme spoustu možností, jak nakupovat tak, abychom zanechali co nejmenší stopu na životních prostředí. To je možné díky rozložitelným obalům, které jsou čím dál používanější v běžných obchodních řetězcích. Takové obaly používáme i my pro naše bylinky. Životního prostředí si vážíme, proto se držíme toho, abychom v celém procesu výroby našich kapslí a tablet zanechali co nejmenší stopu.

papírové tubusy

Domácnost bez odpadu není jenom trend, který za chvilku přejde. Je to něco, o co bychom se měli alespoň snažit úplně všichni. Pro začátek stačí dodržovat několik základních pravidel:

  • nenakupovat zbytečně
  • používat znovupoužitelné nádoby (lahve na vodu, kelímky na kávu a podobně)
  • starší pěkné oblečení nevyhazujte, ale raději darujte
  • vařte doma

I těchto pár jednoduchých kroků může mít velký vliv na životní prostředí. A budou vás stát jen minimální změnu ve vašem životním stylu.

Zero Waste, Život bez odpadů, DIY

Kancelář

Hradební 1218
686 01 Uherské Hradiště

Ukázat na mapě

Otevírací doba

Pondělí–Pátek
8:00–15:00

Rychlý kontakt

+420 777 240 791
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sledujte nás na:
Instagram
Facebook
exotic herbs

Copyright © | created in Zlín by Weboo | All rights reserved